Jihočeská DG liga 2021

Jihočeské discgolfové kluby DGC Vajgar a DC Budweis spojily síly ve snaze vybudovat na jihu Čech ligu, která si klade za cíl šířit discgolf do povědomí Jihočechů a iniciovat výstavbu discgolfových hřišť v našem regionu.

Vše bylo plánováno už na rok 2020 i s prvním velkým cílem, a to dostat discgolf do Českého Krumlova. Nastalý začátek pandemie koronaviru však ligu zhatil a postaral se o roční odložení, i tak ale DiscGolfPark v Českém Krumlově stojí a může se proto letos do ligy zapojit už jako stálé hřiště a podpořit vznik dalšího v jiném městě. Liga tento rok zamíří se svými turnaji do šesti měst šest měsíců po sobě – od února do července. V pěti z těchto už hřiště stojí (České Budějovice, Třešť, Strakonice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec) a discgolf je zde rozšířen. Jeden turnaj se pak bude konat ve městě s potenciálem pro postavení hřiště (Pacov).

Hráčům se budou počítat čtyři nejlepší výsledky ze šesti turnajů a pro letošní první ročník jsou vypsány čtyři kategorie. Zveme proto všechny příznivce discgolfu z řad veřejnosti i nadšených discgolfistů k účasti v Jihočeské discgolfové lize a nezapomeňte se registrovat na zahajovací turnaj ligy, který se odehraje na DiscGolfParku Stromovka v Českých Budějovicích a jako každý tamní turnaj bude stát za to!

Oficiální web ligy: https://discgolfjih.cz

Registrace na první turnaj nově vzniklé Jihočeské discgolfové ligy již probíhá: https://idiscgolf.cz/turnaje/566