O nás

Jsme první Jihočeský discgolfový klub, který si klade za cíl aktivně se podílet na propagaci a rozvoji discgolfu v našem městě a regionu. Vznikli jsme v roce 2015 a od té doby pořádáme turnaje a jiné discgolfové akce nejen v Jindřichově Hradci. Účastníme se ostatních turnajů po celé ČR.

Za dobu našeho působení se nám povedlo vybudovat aktivní členskou základnu, rozšířit základní povědomí o discgolfu v Jindřichově Hradci, zajistit rozšíření DiscGolfParku Mertovy Sady z 9 na 18 jamek a na základě toho pořádat čím dál lepší, kvalitnější a zajímavější turnaje, jako je Jindřichův Hradec Open, první PDGA turnaj v Jihočeském kraji.

Našimi hlavními partnery jsou internetový obchod prodiscgolf.cz, Město Jindřichův Hradec a Radio Česká Kanada.

prodiscgolf logo JH logo RCK logo

Co je discgolf?

Discgolf je velmi populární outdoorová aktivita pro všechny generace bez rozdílu věku. Vychází z pravidel golfu, jen s tím rozdílem, že se používají létající talíře. Každý hráč se pak snaží na co nejmenší počet hodů umístit disk do discgolfového koše.

Tato poutavá hra láká svou jednoduchostí a zábavou současně. Půvabem jsou jasná pravidla a herní prostředí. Discgolfová hřiště jsou velmi oblíbená ve veřejných parcích či lesoparcích. Velkou výhodou je minimální údržba a dlouhá životnost.

Discgolfová hřiště jsou koncipována tak, aby splňovala všechna kritéria pro pořádání veřejných turnajů v rámci herního řádu České Asociace DiscGolfu.

Spolupracujeme s

Česká Asociace DiscGolfu
Budweis DC
DGC Strakonice
Discgolf Vlasenice

CADG logo BudDC Strakonice DGC DiscgolfVLásenice